Často kladené otázky


Z akého materiálu sú vyrobené Pylama pyžamá?

Pyžamko je ušité z jemného organického bavlneného úpletu, ktorý je príjemný na telo vďaka vysokému podielu bavlny a zároveň dobre drží tvar, perfektne sedí a výborne sa nosí. Samotná látka sa vyznačuje atribútom udržateľnosti prostredníctvom certifikácie štandardom OEKO-TEX Standard 100: trieda I. (92 % bavlna, 8 % elastan).

Ako je látka potlačená?

Samotná látka je celá potlačená revolučnou technológiou nezaťažujúcou životné prostredie spotrebou vody, chémie alebo nadbytočnej elektrickej energie. Vzor na látke rovnako ako jej farba nie je nálepkou, či chemickým kokteilom s ázijským pôvodom. Sama spoločnosť držiaca patent na výrobný postup týchto látok prirovnáva ich technológiu skôr k tlači na laserovej tlačiarni, než ku chemickému kúpeľu. To je veľmi dôležité, pretože od čias priemyselnej revolúcie, ktorú naštartovalo práve textilné odvetvie sa samotný postup farbenia látok výraznejšie nezmenil. Vyše 150 rokov sa tak látky farbia spôsobom podobným kúpeľu vo veľkom bazéne s chémiou, čoho následkom sa dnes už nesmiešne vtipkuje, že vo veľkých čínskych riekach síce nie je žiaden život, ale z ich farby je možné určiť módny hit nasledujúcej sezóny. Pylama chce ísť príkladom, a preto hľadala a využila najlepšie dostupné technológie k tomu, aby mohla rozvíjať kreativitu všetkými farbami, udržateľne a bezpečne.

Aké sú fixky na pyžamko, ktoré sú súčasťou balenia?

Fixiek na textil je veľké množstvo, dlho sme hľadali a našli sme tie najlepšie pre vás. Fixky, ktoré ponúkame k vyfarbeniu pyžama Pylama majú nielen krásne farby, ale sú aj netoxické, bezpečné a ľahko zmývateľné z rúk. K tomu všetkému sú trvácne. Ako pokus sme vyprali vyfarbené látky určené pre pyžamko v práčke šetrne viac ako 250 krát, a stále zostali krásne žiarivé, nesmiete ich však zabudnúť zažehliť.

Ako možno prať potlačený textil?

Vo všeobecnosti platí, že rovnako ako čerstvo kúpený textil v obchode, tak aj potlačený textil od nás je dobré pred prvým nosením najskôr oprať. Odporúčame prať pri teplote 30 stupňov. Samozrejme, materiál zvládne aj vyššiu teplotu, pri ktorej však môže dôjsť k zmene pôvodného tvaru a veľkosti oblečenia. Rovnako odporúčame šetrný prací program a žmýkanie na nízke otáčky (max. 400 ot./min.). Je vhodné používať bezfosfátové pracie prostriedky a nepoužívať bielidlá.

Možno sušiť pyžamo Pylama v sušičke?

Pyžamko neodporúčame sušiť v bubnovej sušičke, je potrebné vyvarovať sa treniu mokrej látky.